Wskazówki dla młodych kierowców

Jazda jest zdolnością, którą trzeba opanować w możliwie najlepszy sposób, gdyż wiąże się to z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Niedostateczne umiejętności w czasie jazdy skończyć się mogą śmiertelnym wypadkiem. Wszystkie kraje na całym świecie mają ścisłe przepisy ruchu drogowego a każdy kierowca jest obligowany do ich przestrzegania. Zasady te mają na celu ochronę życia i mienia.

W trakcie nauki jazdy w profesjonalnej szkole nauki jazdy kursant nauczy się podstaw kierowania pojazdem i pozna sposoby poruszania się po drodze. Pośród wszystkich pragnących otrzymać prawo jazdy zauważyć można, iż znaczna część stanowią młodzi ludzie. To często osoby niedoświadczone powodują wypadki, przyczyn może być parę od niewystarczających umiejętności do brawury. Ażeby uniknąć wypadków zapoznaj się z kilkoma wskazówkami – w głównej mierze jeśli jesteś młody i ruszasz w swoją pierwszą długą podróż.

Stroń od rozpraszających Cie osób i rzeczy. Zauważyć można, że znaczna część wypadków trafia się kiedy kierowca nie jest skupiony tym co dzieje się na drodze. Chwila nieuwagi jak korzystanie z telefonu komórkowego czy zmiana płyty Cd w odtwarzaczu może stać się przyczyną kolizji. Nazbyt wielu znajomych rozmawiających bardzo głośno może decentralizować kierowcę.

Wyśpij się przed podróżą. Jeżeli jesteś zmęczony lub nie dospałeś to lepiej unikać jazdy. Przyczyną całego szeregu wypadków jest zaśnięcie kierowcy za kierownicą.

Nie należy prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu, przyczynić się to może do utraty kontroli nad pojazdem. Jeżeli nie jesteś trzeźwy a musisz gdzieś dojechać poproś przyjaciela, ażeby Ci w tym pomógł.

Unikaj wszelkich innych czynności. W ciągu jazdy koncentruj się wyłącznie na tym co robisz. Nie powinno się wówczas jeść, pić, nakładać make-up itp. Cała Twoja koncentracja ma być skierowana na to co dzieje się na drodze.

Wpis napisany dzięki pomoc drogowa Radzionków