Sugestie, których trzeba przestrzegać, by unikać kolizji

Statystyki wskazują, że wypadki powodują zwykle osoby młode. Kluczowym powodem jest bezmyślność, brak szacunku do reguł i przepisów drogowych. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, niektóre wypadki są nieuniknione, ale są też i takie, których można uniknąć jeśli tylko kierowca zachowa odpowiednią atencję. Skrajną rzeczą jest, by każdy adresujący był postacią odpowiedzialną.

Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kraksom.

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Pamiętaj, ze w trakcie jazdy kompletna Twoja czujność winna być zwrócona na poradzenie. Z łatwością jest się rozproszyć tym co dzieje się w samochodzie, ale prowadzący powinien być odpowiedzialny względem zadania prowadzenia pojazdu. Samochody nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, z tego powodu powinno się powstrzymać się od czynienia innych rzeczy.

Stroń od pogawędek poprzez telefon w aucie. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w czasie jazdy. Używać telefonów z funkcją głośnomówiącą, a najlepszą rzeczą jaką można zrobić to wyłączenie komórki.

Nie zmieniaj muzyki nadmiernie często. Choć to nie wskazane, by w aucie słuchać muzyki w czasie jazdy to nikt do tego się nie stosuje. Jeżeli już korzystasz z radia, nie zajmuj się nim nadmiernie często. Przygotuj listę ukochanych utworów, nagraj ją na płytę i trzymaj na boku do powszedniego użytku.

Przenigdy nie pij alkoholu w aucie. W ten sposób dochodzi do wielu wypadków. Nie tylko niesie to za sobą dużo niebezpieczeństw, ale można również stracić prawo jazdy. Jeżeli już musisz pić skorzystać z transportu publicznego.

Bierz pod uwagę ograniczenie prędkości. Wszyscy wiemy, że samochód podróżujący z duża prędkością intensyfikuje ryzyko wypadków, z tego powodu trzeba zawsze przestrzegać ograniczeń prędkości.

Wpis napisany przy współpracy z holowanie Pyskowice