Porady jak przygotować auto przed okresem zimowym

Zimowa pogoda może okazać się trudna dla Twojego samochodu, więc dobrym pomysłem będzie przygotowanie auta do zimy. Roztropne będzie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu by zweryfikować, iż będziesz przygotowany do nowych warunków. Zamiast zwlekać i wyczekiwać, aż spadnie śnieg, lepiej przyszykować auto przed czasem. Dzięki temu można dokonać niezbędnych czynności, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Płyny

Uzupełnij płyny samochodowe i utwierdź się, iż żaden z przewodów nie ma przecieków. Kup odpowiedni olej silnikowy, taki który nie zmieni swoich własności pod wpływem ujemnych temperatur.

Pielęgnacja z zewnątrz

Choć trzeba dbać o stan mechaniczny pojazdu, trzeba również zadbać o wygląd zewnętrzny. Poddaj pojazd skrupulatnemu czyszczeniu lakieru z woskowaniem, by chronić karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

Światła

Dobrym pomysłem będzie dokładne sprawdzenie wszystkich świateł zewnętrznych czy są w dobrym stanie technicznym. Gdy popsuje się pogoda i zacznie padać deszcz, powstaje mgła lub śnieg trzeba upewnić się, że pojazd będzie widoczny na drodze dla innych prowadzących. W taki sposób unikniesz przykrych wypadków.

Przednia szyba

Czy wiesz, że delikatne pęknięcia na szybie można zamaskować? Teraz jest czas by to zrobić! Zimowa pogoda może uczynić, iż te małe pęknięcia się pogorszą. Lepiej jest zapobiegać i w ten sposób można zaoszczędzić spory rachunek. Upewnij się, ze wycieraczki są w dobrym stanie.

Opony

Doradzamy, aby założyć opony zimowe – przede wszystkim jeżeli mieszkasz na obszarach górskich. Opony zimowe działają doskonale w oblodzonych bądź zaśnieżonych warunkach. Całoroczne opony zużywają się dosyć szybko, ale również mogą stać się godne inwestycji, jeżeli tylko producent gwarantuje ich sprawne funkcjonowanie w ciągu złej pogody.

Spodziewam się, że te parę punktów przypomni Ci co należy zrobić przed zimą.

Wpis powstał przy współpracy z pomoc drogowa Świerklaniec